12.8 C
Скопје
28 мај, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

16-годишник од Скопје украл мотор, полицијата го враќа на сопственикот

Денеска (09.05.2023) во 02.45 часот на бул.,,Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром лишиле од слобода 16-годишник од Скопје, информира МВР.

Тој бил запрен при управување мотоцикл со скопски регистарски ознаки за кој не поседувал документација, а по преземени мерки и извршени проверки било констатирано дека мотоциклот е сопственост на Н.С.(29) од Скопје, а тој го одзел околу 01.00 часот пред зграда на подрачје на Ново Лисиче. Во присуство на родител, во полициска станица бил извршен службен разговор со малолетникот. Мотоциклот бил вратен на сопственикот и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

Приведен дилер на дрога во Велес

admin

Во Арачиново приведен криумчар на мигранти

admin

Приведени тројца крадци во Кисела Вода, се обиделе да украдат „Фиат“

admin

Приведени три крадци од Куманово

admin

Колку криминалци барани со потерница се шетаат низ земјата?

admin

ЕВРОПОЛ удри по Балканската мафија, претходно ја преби нивната платформа за комуникација Sky-ECC

admin