12.8 C
Скопје
28 мај, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОН

ВО ЖИВО Ковачевски, Абазовиќ и Брегу: Регионална соработка е предуслов за развој

Регионалната соработка е основа која произведува стабилност и економски развој, рече  во својот говор премиерот на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на панелот „Искрената регионална соработка го одржува регионот стабилен“, во рамки на Преспа форумот за дијалог, кој се одржува во Струга,  јавува Инбокс7. 

Со Ковачевски на панелот беа и премиерот н Црна Гора, Дритан Абазовиќ и генералната секретарка на Советот за регионална соработка (RCC), Мајлинда Брегу.

Related posts

СДСМ ќе ја топи разликата, ВМРО-ДПМНЕ открива црни сценарија

admin

20 години од Солунскиот самит, Османи вели дека сме многу блиску до ЕУ

admin

БЕСИМИ: ИНВЕСТИТОРИТЕ ЈА НЕМААТ ЗАПИШАНО И НЕ МОЖЕЛЕ ДА ТРГУВААТ СО ЕВРООБВРЗНИЦАТА

ninja

Која партија собрала најмногу донации за изборната кампања?

admin

Зошто Северна Македонија, Бугарија и Русија не се натпреваруваат на Евровизија оваа година?

admin

Маричиќ: Манифестот за ЕУ – доказ за нашата посветеност за евроинтеграциите

admin