12.8 C
Скопје
20 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Ковачевски: Добро е што опозицијата не е против уставните измени

Премиерот Димитар Ковачевски изјави денеска дека државата сега е на вистинскиот пат и се движи кон успешен процес на евроинтеграција.
„Добро е што опозицијата не е против уставни измени, затоа што Северна Македонија има историска шанса за интеграција во ЕУ. Уставните измени се значаен чекор напред на нашиот европски пат, а глас за овие измени, е глас за европската иднина на нашата земја.
Заедно, да ја искористиме оваа историска шанса и да обезбедиме просперитетна иднина во Европската Унија! Нам ни треба интеграција, не изолација“, рече Ковачевски.

Related posts

ИНСАЈДЕР: РУСИЈА САКА ДА ГИ ЗАТВОРИ СЕВЕРЕН ТЕК 1 И 2

ninja

ФИДЕШ на Орбан ќе ја подготвува ВМРО-ДПМНЕ за победа на парламентарните избори во 2024

admin

Пендаровски: Не сум безгрешен, но мојата совест е мирна

admin

Заев за Катимерини: Пред Преспа бевме поблиски со Турција, сега сме со Грција

admin

Експерти за безбедност и конфликти: Балканот нема да остане имун на случувањата во Украина

ninja

ЕЛЕКТРОНСКИТЕ СМЕТКИ ЗА ВОДА ВО РАЦЕТЕ НА ФИРМА БЕЗ ИСКУСТВО

ninja