25.8 C
Скопје
21 мај, 2024
Inbox7.mk
СЦЕНА

Мадона ја одложи турнејата по престојот на интензивна нега

Мадона ја одложи својата светска турнеја откако беше однесена во единицата за интензивна нега (ICU) во болница поради сериозна бактериска инфекција, јави ББС.

Според нејзиниот менаџер, инфекцијата на светската поп-ѕвезда била „сериозна“ и довела до „неколкудневен престој во ИЦУ“. Тој додаде дека се очекува целосно закрепнување.

Во изјавата, Гај Осеари рече дека здравјето на Мадона се подобрува, но таа се уште е под медицинска нега.

64-годишната поп икона имаше за цел да ја прослави 40-годишнината од нејзиниот сингл Холидеј, започнувајќи ја својата прва турнеја со најголеми хитови.

Наречена Celebration Tour, ова ќе биде враќање на пејачката на арените и стадионите по нејзините експериментални, театарски претстави на Madame X во 2019 и 2020 година.

Некои од тие настапи беа откажани поради повреди на коленото и колкот на ѕвездата.

Турнејата на Мадона требаше да започне во Ванкувер, Канада, на 15 јули.

Но, менаџерот на кантавторот рече дека Мадона развила „сериозна бактериска инфекција“ во саботата на 24 јуни и поради тоа ќе треба да се прекинат сите обврски.

Таа требаше да ја започне својата турнеја низ Обединетото Кралство и Европа на 14 октомври, која требаше да ја започне и заврши Европа во лондонската О2 Арена.

Најголемите хитови на Мадона опфаќаат неколку децении – вклучувајќи ги Into The Groove (1985), Like A Prayer (1989), до Vogue (1990) и Hung Up (2005) за да наведат неколку.

Во 2009 година, пејачката беше наградена со Гинисов рекорд за музичка турнеја со најголема заработка од жена уметник откако ја заврши нејзината турнеја Sticky & Sweet.

Таа има шест деца. Минатата недела, таа објави на своите 18,9 милиони следбеници на Инстаграм за да им честита на нејзините близначки 10-годишни ќерки за завршувањето на основното училиште.

Мадона Луиз Циконе пораснала во градот Детроит, Мичиген. Во 1978 година се преселила во Њујорк за да се занимава со танц и музика.

Related posts

Уште 13 жени го обвинија Жерар Депардје за сексуално вознемирување

ninja

Човекот кој им помогна на Орбан и Нетанјаху да дојдат на власт

admin

Рита Ора ќе настапи на Изборот на песна за Евровизија

ninja

„Црната кралица“ зборува за контроверзната серија „Клеопатра“ на Нетфликс:

admin

Македонските ќебапи од Гарфилд, Њу Џерси најбарани во САД

admin

ФОТО | Салма Хајек го прослави 57-миот роденден, еве како изгледа

admin