5.8 C
Скопје
27 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Палењето на автомобилот на Груби, реагира АзА

Алијансата за Албанците (АзА) најостро го осудува вандалскиот и неподнослив чин на палење на автомобилот на вицепремиерот Артан Груби, соопшти партијата на Арбен Таравари, пренесува Инбокс7.

“Ваквите хулигански дела се неподносливи во демократска земја и општество. Ги повикуваме органите на прогонот што поскоро да го решат случајот и да ги откријат сторителите.”, смета АзА.

Партијата смета дека, надвор од политичките разлики и несогласувања, сите субјекти и институции мора да ги осудат ваквите дела, додека редот и безбедноста мора да бидат гарантирани за секој граѓанин.

“Овие закани и вандалски напади претставуваат опасност за целото општество и како такви мора да бидат осудени од сите, без разлика.”, вели АзА.

Related posts

Истражување на РСЕ: Таткото на министерот Бочварски планира да гради фабрика и фотоволтаична централа

admin

ДУИ со нова понуда до ВМРО-ДПМНЕ: Гласајте ги уставните измени и одберете датум за избори

admin

Незири за Фокус: Зошто ДУИ ги поразува сите ривали цели 20 години

ninja

Ескобар: Сакаме да бидете дел од ЕУ, не сум тука да вршам тортура врз некого

admin

Бајден: Хамас и Путин имаат иста цел-да ја уништат демократијата

admin

САД ја обвинија Русија дека користи „брутални методи“ во Украина

ninja