14.8 C
Скопје
26 септември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведен 66-годишник од Скопје, бил баран со централна потерница

Денеска во Скопје од полициски службеници од тим Потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар лишен од слобода е Е.О.(66) од Скопје, соопшти МВР.

„За него била распишана централна потерница, по претходно издадена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје, со која се барал за издржување казна затвор, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело по член 130 ст.2 од Кривичниот законик.
Лицето е предадено на полициски службеници во Полициска станица Центар за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната“, вели МВР.

Related posts

Скопјанка ненадејно починала во возило, покрај неа бил нејзин познаник

ninja

Кој ја сочинува групата која криумчари дрога скриена во контејнери со банани?

admin

Приведен дилер од Сопиште, пронајдена марихуана во вредност од 20 илјади евра

admin

Кривична пријава против двајца полицајци од Ќафасан

admin

Голема полициска акција, пронајдени хероин, кокаин, украдени ексклузивни часовници и златен накит

admin

Двајца полицајци од Велес примиле поткуп за да не изрекуваат глоба

admin