29.8 C
Скопје
23 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Реагира Алтернатива на Гаши: Оставките на ДУИ се ПР-сценарио, тонете во вашата кал

Опозициската Алтернатива на Африм Гаши ја нарече ПР стратегија одлуката на ДУИ за колективна оставка од владата, која ќе стапи на сила откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ги изгласа уставните измени.

„Денешното дволиство на Ахмети, Груби и нивните кланови сведочи за неколку работи. Прво, дека парламентарното мнозинство е далеку од 2/3 мнозинство за посакуваните уставни измени. Второ, Ахмети, Груби и нивните кланови се покажаа дека се во паника за тоа што е следно. Трето, по едно ПР-сценарио на лажно херојство, веќе видено, како „Зошто да не“, повторно се обидуваат да ја дефокусираат јавноста од нивните корумпирани и политички дамки”, се вели во реакцијата на Алтернатива.

“Алтернатива порачува, тонете уште малку во вашата кал, бидејќи по парламентарните избори, кога и да се случат, ќе давате отчет пред судските органи за сите неправди што му се направени на албанскиот народ. Часовникот отчукува!“, велат од Алтернатива.

Related posts

ГРЦИТЕ НА ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА

ninja

Пендаровски реагира за посетата на Курти: Организаторите мора да бидат казнети

admin

„ЃАВОЛОТ Е ВО ДЕТАЛИТЕ“ – ШТО СОДРЖИ НОВИОТ ДОГОВОР МЕЃУ СРБИЈА И КОСОВО?

ninja

Харадинај до Албанците во С. Македонија: Не му верувајте на Курти

admin

Стоилковски до Османи: Земи креда и со големи букви напиши – УСТАВНИ ИЗМЕНИ ПОД БУГАРСКИ ДИКТАТ НЕМА ДА ИМА

admin

Бил Гејтс вели дека вештачката интелигенција ќе ги застари Amazon и Google Search

admin