28.8 C
Скопје
15 април, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведен крадец од Скопје, бил баран со потерница

Денеска во 14.50 часот на ул.„Перо Наков“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ј.(24) од Скопје, соопшти МВР.

Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

„Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната“, вели МВР.

Related posts

Колку криминалци барани со потерница се шетаат низ земјата?

admin

Без кацига, дозвола и со голема бучава – санксионирани 52 возачи на мотоцикли

admin

Со кола возел 6 мигранти, приведен србин во Неготино

admin

Му влегле во куќата, физички го нападнале и му ги одзеле парите

admin

Полициска акција во Тетово и Гостивар – прекршоци за точење алкохол на малолетници и за гласна музика

admin

Преместување во ќелија, мобилни телефони, оружје… Кој е ценовникот во затворите? Корупцијата цвета, а условите никакви

admin