17.8 C
Скопје
27 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

ВИДЕО | Бес во Шпанија – маж го допре задникот на новинрка додека известуваше во живо

Министрите на шпанската влада изразија огорченост откако машки минувач се појави како ја допира новинарката додека таа емитуваше во живо, што доведе до конфронтација во етер виден низ целата земја, пренесува Инбокс7.

Иса Баладо, новинарка на телевизијата Куатро, истражувала детали за грабежот во центарот на Мадрид во вторникот, кога ѝ пришол маж. На видеото се гледа како тој подава со едната рака за да ја допре задната страна, пред да го прекине нејзиниот извештај за да праша за кој телевизиски канал работела.

Додека снимката од инцидентот се ширеше на интернет, луѓето ширум Шпанија брзо се натегаа, многумина од нив го наведоа хаштагот #SeAcabó (готово) што се појави додека Шпанија продолжува да се бори со последиците од несаканиот бакнеж на Луис Рубиалес на Светското првенство за жени минатиот месец.

https://twitter.com/EnBocaDe_Todos/status/1701563994010448354

Related posts

ОД 94 ОБВИНЕТИ ОД СЈО, ЗАД РЕШЕТКИ СЕ МИЈАЛКОВ, ЈАНКУЛОСКА И ТАЛЕСКИ

ninja

Кубуриме со пожарникари, а возилата се стари и по неколку децении: Пожарите го ставија на тест системот за управување со кризи

admin

Граѓаните не веруваат дека нивната приватност е заштитена: Македонија потклекна со безбедносните реформи

admin

ПУТИН:„НЕ БЛЕФИРАМ“, ЗАПАДОТ: БЛЕФИРАШ

admin

ЗА 14 МЕСЕЦИ ИЗДАДЕНИ ЛИЦЕНЦИ ЗА 355 ФОТОНАПОНСКИ ЦЕНТРАЛИ

ninja

Политико: Србија се сврте кон својот долгогодишен сојузник Русија

admin