9.8 C
Скопје
27 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Заев за ТВ 24: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за кривичниот законик, вели вечерва за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев, како одговор на денешното прашање, по изјавата на неговиот екс коалициски партнер Ахмети дека на тајни средби се догаварале контроверзните измени на КЗ со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери.

“Не точно дека сум имал тајни средби со Ахмети и Груевски и сум договарал измена на КЗ. Изјавата на Ахмети не е вистина.” – вели Заев.

Ахмети во интервју за ТВ 21 кажа дека имало неколку тајни средби изминативе неколку години и начелни договори, последен од нив се повлекол актуелниот претседател на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски.

 

 

Related posts

Ниските плати ќе го „парализираат“ македонското правосудство: Вработените бараат покачување на платите како на функционерите

admin

Мицкоски за „Политика“: Граѓаните нека бидат мирни, остануваме на ставот против уставните измени

admin

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА РАЗРЕШИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ЕВА КАИЛИ

ninja

Вагнер го запре бунтот, но покажа колку е слаб Путин

admin

Спасовски за АЛСАТ: Околу 180.000 парчиња регистрирано оружје во државава

admin

Претрес во Тетово, пронајдена дрога

admin