9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИКУЛТУРАНАСЛОВНА

Започнуваат деновите на германскиот филм

Германската амбасада, заедно со Кинотека Скопје, Центарот за Балканска соработка Лоја во Тетово, Europe House во Струмица и Крива Паланка како и Домот на култура во Кавадарци, го организираат настанот Денови на германскиот филм, во чии рамки ќе се прикажат неколку филмови, пренесува Инбокс7.

Филмските денови ќе стартуваат на 15 септември во 20:00 часот во Кинотека Скопје со филмот „Следната врата“, црна комедија-драма во режија на познатиот германски актер Даниел Брил.

Филмовите ќе се прикажат на оригинален германски јазик со титлување на македонски и албански.

Цената на влезниците за Кинотеката во Скопје е симболичнa и изнесува 150 денари.

Влезот е бесплатен во останатите градови.

Related posts

Груби: Во ВМРО-ДПМНЕ има про-европски и анти-Мицковски политичари, блиску сме до 80 пратеници за уставни измени

admin

Регистер со иматели на бугарско државјанство како нов попис

admin

Приведен малолетник, се обидел да одземе паричник од жена

admin

ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ ЗА ИДНИНАТА

ninja

Успешно изведен експеримент во САД – се произведува поголема енергија отколку што се внесува

admin

ГРУБИ СЕ СРЕТНА СО НОВИОТ ЧЕШКИ АМБАСАДОР: РУСКАТА АГРЕСИЈА ВРЗ УКРАИНА Е ОПАСНОСТ ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА

admin