29.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Шолц: Сега е моментот за Северна Македонија

Германскиот канцелар Олаф Шолц смета дека сега е моментот за приближување на земјите од Западниот Балкан кон ЕУ и ја повика Северна Македонија да ги донесе потребните одлуки на тој пат, јави ДВ.

Related posts

НОВ ШЕФ НА ВИШОТО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ СЕ БИРА ИДНИОТ ПОНЕДЕЛНИК

ninja

Стејт департмент: Северна Македонија да го одржи духот на Преспанскиот договор

admin

Ќе наплаќа ли Фејсбук за негово користење?

admin

КОВАЧЕВСКИ И ШОЛЕ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА СТАБИЛНОСТА, ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ И ПОДДРШКАТА ОД САД

ninja

НАТО: НЕМА ДОКАЗИ ЗА НАПАД ОД РУСИЈА ВРЗ ПОЛСКА

ninja

Спасовски за АЛСАТ: Околу 180.000 парчиња регистрирано оружје во државава

admin