8.8 C
Скопје
24 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИКУЛТУРАНАСЛОВНА

Светот низ карикатури

Политико објави неколку карикатури кои ја прикажуваат денешната глобална реалност низ креативни цртежи.

Screenshot 2024-03-01 at 17.06.26
First published in La Tribune Dimanche, France, Feb. 18, 2024 | By Chappatte
First published in U.T. Independent, India, Feb. 29, 2024 | By Paresh Nath
First published on CagleCartoons.com, Austria, Feb. 28, 2024 | By Marian Kamensky
First published on POLITICO.com, February 2024 | By Matt Wuerker
First published on CagleCartoons.com, the Netherlands, Feb. 29, 2024 | By Joep Bertrams
First published on CagleCartoons.com, Feb. 28, 2024 | By Rick McKee
First published on POLITICO.com, February 2024 | By Matt Wuerker

Related posts

Приведени три крадци од Куманово

admin

ЗЕЛЕНСКИ ВО КОНГРЕСОТ: „ЌЕ ПОБЕДИМЕ БИДЕЈЌИ СМЕ ЕДИНСТВЕНИ“

ninja

Резолуцијата на САД ги обедини СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

admin

ВИДЕО Во Скопје приведени тројца бивши борци на ИСИС

admin

ОПОЗИЦИЈАТА БАРА ОСТАВКА ОД СПАСОВСКИ ПО ВЧЕРАШНОТО УБИСТВО ВО КАФУЛЕ ВО СТАРАТА ЧАРШИЈА

ninja

Мицковски најавува дека нема да ги гласа уставните измени: Ковачевски да внимава, да не се редефинира државата

admin