22.8 C
Скопје
16 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Почина Исуф Кадриу, дописник на РСЕ од Скопје

Новинарот Исуф Кадриу, дописник на Радио Слободна Европа (РСЕ) од Скопје, ненадејно почина во неделата на 52-годишна возраст.

Кадриу известуваше за РСЕ од Скопје од 2001 година и беше едно од најистакнатите имиња во редакцијата на Радио Слободна Европа.

Тој беше и заменик-главен уредник во националната телевизија Алсат во Северна Македонија.

Кадриу зад себе остави сопруга и три деца, но и неизбришливо наследство со неговата работа во РСЕ.

Радио Слободна Европа изразува искрено сочувство до неговото семејство и пријателите!

Related posts

Софија одговори на вербалната нота од македонското МНР

ninja

ЕК оценува како ќе се одрази таксата за транзит на руски гас

admin

Таравари ќе бара Северна Македонија да излезе од „Отворен Балкан“

admin

СОБРАНИЕТО ГИ ИЗГЛАСА ЗАКОНИТЕ ЗА СОБРАНИЕТО И ЗА АМНЕСТИЈА

ninja

Почна трката по бројки: кога и како ќе заврши?

admin

ЌЕ СТАНЕ ЛИ КИНА КОЧНИЧАР НА СВЕТСКАТА ЕКОНОМИЈА?

ninja