27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИ

ИЗБОРИТЕ ВО САД ОДЛУЧУВААТ ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА ВО ЗЕМЈАТА

Доналд Трамп е вратен на политичката бина и доминира на конгресните избори во САД. Тоа не може да го промени ниту неговата Републиканска партија, оценува Михаела Кифнер.

Related posts

МАКЕДОНИЈА НАПРЕДНА ЗА ЕДЕН ПОЕН НА ЛИСТАТА НА ФРИДОМ ХАУС

ninja

ИЗРАЕЛ ОДГОВОРИ СО ВОЗДУШНИ НАПАДИ НА РАКЕТИРАЊЕТО ОД ГАЗА

ninja

Статистика: Пораст на трошоците за живот

admin

Тензии во Косово: Српска листа бара косовската полиција да биде заменета со КФОР

admin

Путин го распределува нуклеарниот арсенал во Белорусија: Се е според планот

admin

Можноста за ескалација на состојбата во Украина е се` поприсутна, оценува врвот на МНР

ninja