12.8 C
Скопје
20 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТ

ТРАМП ПОВИКУВА НА ПРОТЕСТИ: „ВО ВТОРНИК ЌЕ МЕ УАПСАТ!“

„Водечкиот републикански кандидат и поранешен претседател на САД ќе биде уапсен во вторник идната недела. Протестирајте, вратете си ја нашата нација!“, напиша Трамп денеска (18.03.) на неговата социјална мрежа.

Државниот обвинител на Њујорк води истрага против Трамп за плаќање мито на една порно-актерка. Адвокатите на Трамп наводно пред шест години ѝ платиле на Сторми Даниелс да молчи за нејзината наводна афера со Доналд Трамп, а њујоршкото обвинителство размислува околу можноста да покрене обвинение по таа основа. Американските медиуми сметаат дека тоа ќе се случи во следните неколку дена. Трамп би бил првиот бивш претседател на САД обвинет за сомневање дека извршил кривично дело.

Related posts

Надминување на пречките: Справување со корупцијата и непотизмот во македонската администрација

admin

ПОЖАРНИКАРИТЕ БАРААТ ИСТИ БЕНЕФИЦИИ КАКО ПОЛИЦИЈАТА

ninja

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: „СТОИМЕ ЗАЕДНО СО УКРАИНА ЗАД КОЈА СЕ ОБЕДИНИ ЦЕЛИОТ ДЕМОКРАТСКИ СВЕТ“

ninja

Таравари: СДСМ ќе губи многу гласови ако оди со една листа со партиите на Албанците

admin

Полицијата ја презема контролата врз рускиот аеродром во Дагестан по антиизраелските протести

admin

ДОСТОИНСТВОТО НА СТУДЕНТИТЕ ПОМАЛКУ ВРЕДНО ВО БУЏЕТОТ ЗА 2023

ninja