16.8 C
Скопје
21 мај, 2024
Inbox7.mk
СПОРТ

Капитенот на Барселона ќе игра за третина плата само за да остане на „Камп Ноу“!

Ветеранот во таборот на Барселона, Серхио Бускетс, чиј договор завршува летово, не крие дека би сакал да остане на „Камп Ноу“, за што би прифатил и драстично кратење на платата со оглед на големата финансиска криза на клубот и проблемите со финансискиот ферплеј на Ла Лига.

Капитенот на Каталонците има понуди за многу повеќе пари од Саудиска Арабија и од МЛС, но сака да остане во таборот на Барса, за што се согласил да игра за само третина од платата што ја имаше досега.

Познато е дека Бускетс досега играше за 12 милиони евра годишно, што значи дека ако потпише нов договор, тој би бил на најмногу четири милиони евра по сезона.

Related posts

Оди Адидас, доаѓа Најк: Критики за Германската фудбалска федерација

admin

Кансело може да биде освојувач на ЛШ и со елиминација на Баерн

ninja

ВИДЕО: Бензема стана кошмар за Англичаните, Реал со солидна залиха оди за Лондон

ninja

ВИДЕО Повредениот бугарски државјанин е во стабилна состојба, приведени 21 лица

admin

Галтие под тешки обвинувања: „Имаме премногу црнци и муслимани во тимот“?!

ninja

ВИДЕО | Спектакуларен гол на Барди донесе реми на Северна Македонија 1-1 со Италија

admin

Leave a Comment