27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
СЦЕНА

Рита Ора ќе настапи на Изборот на песна за Евровизија

Пејачката Рита Ора ќе настапи за време на ревијалниот дел на првото полуфинале на годинашното издание на Изборот на песна за Евровизија.

Имено, првото полуфинале на Евровизија ќе го отвори водителката Јулија Санина, изведувајќи дел од песната „Maâk“ на нејзината музичка група „Хардкис“. Истата вечер, Рита Ора ќе изведе микс од нејзините најголеми музички хитови, но и премиерно ќе ја изведе нејзината нова песна „Praising You“.

Исто така, и украинската пејачка Аљоша, која ја претставуваше Украина на Евровизија во 2010 година, ќе има свој настап со британската музичарка Ребека Фергусон.

За време на второто полуфинале ќе настапи и украинската пејачка Марија Јаремчук, заедно со раперот OTOY и 14-годишната украинска претставничка на минатогодишната Детска Евровизија, Злата Џиунка.

Наскоро ќе бидат објавени и имињата на музичките ѕвезди кои ќе настапат за време на големото финале на Евровизија.

Како потсетување, годинашното издание на Евровизија ќе се одржи од 9 до 13 мај, во Ливерпул, Велика Британија.

Related posts

Зошто Северна Македонија, Бугарија и Русија не се натпреваруваат на Евровизија оваа година?

admin

(ВИДЕО) На Шварценегер му здодеало да чека властите да ја поправат дупката, па сам го направил тоа

ninja

“Не сум веќе Американец, сега сум Русин”

admin

Запознајте ја Тифани Чен: Сè што знаеме за девојката на Роберт де Ниро

admin

Уште 13 жени го обвинија Жерар Депардје за сексуално вознемирување

ninja

Човекот кој им помогна на Орбан и Нетанјаху да дојдат на власт

admin

Leave a Comment