31.8 C
Скопје
12 јуни, 2024
Inbox7.mk
СЦЕНА

Џереми Ренер прошета на црвениот тепих со бастун првпат по несреќата

Актерот Џереми Ренер се појави на црвениот тепих во театарот „Риџенси вилиџ“ во Лос Анџелес на премиерата на реалната серија Rennervations  на „Дизни-плус“, прв настан на кој присуствува по тешката несреќа во јануари кога беше прегазен од плуг за чистење снег.

Ренер за оваа пригода облече темносино одело, со бела кошула. На премиерата одеше со помош на бастун, а користеше и електричен ромобил додека разговараше со медиумите.

И покрај огромната болка со која сè уште живее, Џереми (52) е насмеан додека им позира на желните фотографи. Му помогна што беше опкружен со своето гордо семејство.

За потсетување, актерот се обидувал да употреби плуг за чистење снег за да му помогне на својот внук да го извлече автомобилот од длабокиот снег во близина на куќата, но заборавил да ја притисне сопирачката кога излегол од возилото за да му помогне. Плугот потоа почнал да се тркала кон внукот на Ренер, а кога актерот потрчал во обид да се врати внатре и да воспостави контрола, тој бил повлечен под него и смачкан.

Related posts

Човекот кој им помогна на Орбан и Нетанјаху да дојдат на власт

admin

ВИДЕО | Автоматски воздушно такси веќе на продажба

admin

„Црната кралица“ зборува за контроверзната серија „Клеопатра“ на Нетфликс:

admin

Запознајте ја Тифани Чен: Сè што знаеме за девојката на Роберт де Ниро

admin

Македонските ќебапи од Гарфилд, Њу Џерси најбарани во САД

admin

“Летечка дискотека со туш”, нова понуда за супербогатите

admin

Leave a Comment