24.8 C
Скопје
27 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИ

Коњановски: НЕ на корумпираната влада на СДС и ДУИ

Градоначалникот на општина Битола Тони Коњановски на средба со граѓаните во акцијата “Ова е Македонија за сите” во организација на ВМРО-ДПМНЕ, повика на масовно излегување на следните парламентарни избори со цел “да се урне корумпираната власт на СДС и ДУИ”..

“Заедно да си ја споделиме маката која сите ја носиме посебно во делот на распродавањето на националните интереси на оваа наша заедничка држава. Но и да се запознаеме со проблемите кои што ги имаат посебно во овој дел на плодна Пелагонија во делот на субвенциите кои ги имаат, или споредбата како било, како е денес”, изјави Коњановски.

Коњановски потенцираше дека ВМРО-ДПМНЕ има кадар и потенцијал да ја подобри ситуацијата во руинираното здравство и иселувањето на младите од државата.

“На следните избори сите граѓани мора референдумски да излезат и да дадат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ се со цел да се стави крај и да се каже не за оваа корумпирана и ненародна влада на СДС која што не само што не ги штити националните интереси, туку и го разнебитува и она кое што остана малку од неа.”

 

 

Related posts

Пендаровски-Ескобар: САД стојат зад аспирациите за членство во ЕУ

admin

БЕКТЕШИ – АКО НЕ ЈА ПОЕВТИНИТЕ ХРАНАТА ЌЕ ВИ ЈА УКИНЕМЕ ЕВТИНАТА СТРУЈА

ninja

Груевски: Очигледно Мицковски би бил најсреќен да ме удри некој трамвај во Будимпешта

admin

ВУЧИЌ И КУРТИ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ В НЕДЕЛА ИЛИ ПОНЕДЕЛНИК

ninja

БОРИСОВ – ГЛЕДАМ ОБИД ЗА ВРАЌАЊЕ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ПОД РУСКО ВЛИЈАНИЕ

ninja

Груби – Гарсија: Шпанија го поддржува европскиот пат на Северна Македонија

ninja