20.8 C
Скопје
27 септември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведени тројца дилери на дрога во Тетово, пронајден кокаин и хероин

На 08.05.2023 околу 17.30 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода К.И.(32) од Тетово. При претрес, извршен со судска наредба во домот во кој престојувал, бил пронајден кокаин, известува МВР.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

На истиот околу 20.45 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово, ги лишиле од слобода Ф.Ш.(47) и Б.Ш.(41), двајцата од Тетово. При претрес, извршен со судска наредба во нивниот дом, биле пронајдени и одземени хероин, две странски возачки дозволи и лична карта за кои постои сомнение дека се фалсификувани. Двајцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни пријави.

Related posts

Приведен жител на Студеничани, превезувал 10 мигранти од Сирија

admin

Казнети 30 превозници на ученици

admin

Приведени три крадци од Куманово

admin

Насилна смрт во С.Македонија: Несреќните случаи сочинуваат 78.6 %, самоубиствата 20.2 а убиствата 1.2 %.

admin

Рација во Седларце и Боговиње, приведени странски државјанки од Албанија, Белорусија и Русија

admin

Приведено лице барано со потерница

admin