2.8 C
Скопје
30 ноември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Пронајдени исчезнатите мотоциклисти од Штип

Денеска во 07.30 часот на планината Плачковица, во близина на хидроцентралата во изградба на Зрновска Река, кочанско, полициски службеници од СВР Штип во координација со претставници на Off-road клуб Штип ги пронашле тројцата мотоциклисти А.С., С.Д. и Б.Т., сите од Штип, соопштува МВР.

Ден претходно, заедно со група мотоциклисти, тие се движеле со мотоцикли на планината Плачковица и околу 19.00 часот се издвоиле од групата кон с.Зрновци, по што биле недостапни.
Тројцата мотоциклисти се пронајдени кај местото Казандол, неповредени, во добра здравствена состојба и вратени.

Related posts

Без кацига, дозвола и со голема бучава – санксионирани 52 возачи на мотоцикли

admin

Приведен 66-годишник од Скопје, бил баран со централна потерница

admin

Приведен гостиварец, се однесувал агресивно со вработените на општината

admin

Приведен лице кое избегал од затвор во 2015 година

admin

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

admin

Пронајдена дрога кај странски државјани

admin