12.8 C
Скопје
20 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Груби: Овој состав на Антикорупциска е неспособен, се надевам следниот ќе биде посериозен

Првиот вицепремиер Артан Груби вели дека нема доверба во овој состав на Антикорупциска, бидејќи немале постигнато ниту еден успех, пренесува Инбокс7.

На вечерашното гостување во Централниот дневник на ТВ Сител, Груби изјави дека “мнозинство од случаите се изгубени во административни постапки, се отфрлени од страна на судиите, за тоа што го работи Државната комисија за спречување на комисија.”

“Се надевам дека следниот состав ќе биде навистина сериозен“, изјави Груби.

Според него, овој состав нема ниту еден успех во сите години на мандат. “Јас ги избрав, јас бев член на комисијата којашто ги интервјуираше членовите и којашто гласаше за нив“, вели Груби.

Related posts

Русија тврди дека германски и француски авиони се обидувале да навлезат во нејзин воздушен простор

admin

СТАТИСТИКА: Многу мал број на обвинети докажуваат дека се невини

admin

Украина се согласи да разговара со Русија на белоруската граница, соопшти кабинетот на Зеленски

ninja

ЕКСКЛУЗИВНО: ЕУ со пакет на санкции против Косово

admin

Таравари ќе бара Северна Македонија да излезе од „Отворен Балкан“

admin

Спасена мечка заглавена во бачило во Бозовце (ВИДЕО)

admin