13.8 C
Скопје
27 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Груби: Овој состав на Антикорупциска е неспособен, се надевам следниот ќе биде посериозен

Првиот вицепремиер Артан Груби вели дека нема доверба во овој состав на Антикорупциска, бидејќи немале постигнато ниту еден успех, пренесува Инбокс7.

На вечерашното гостување во Централниот дневник на ТВ Сител, Груби изјави дека “мнозинство од случаите се изгубени во административни постапки, се отфрлени од страна на судиите, за тоа што го работи Државната комисија за спречување на комисија.”

“Се надевам дека следниот состав ќе биде навистина сериозен“, изјави Груби.

Според него, овој состав нема ниту еден успех во сите години на мандат. “Јас ги избрав, јас бев член на комисијата којашто ги интервјуираше членовите и којашто гласаше за нив“, вели Груби.

Related posts

ОСМАНИ: БУГАРИЈА ПОТКЛЕКНА ПРЕД ПРОВОКАЦИИТЕ

ninja

НОВИОТ ДИРЕКТОР НА АНБ СПРОВЕЛ НОВА ИСТРАГА ЗА ОНИШЧЕНКО

ninja

Русија поседува дел од бугарскиот брег на Црното Море, а се чини дека на Софија не и пречи

admin

На 13 август Меџити ќе ја промовира новата партија, во најава за формирање уште 2 нови субјекти

admin

Кривична пријава против двајца полицајци од Ќафасан

admin

ШОЛЕ И ЕСКОБАР ЈА ОДЛОЖИЈА ПОСЕТАТА НА СКОПЈЕ

ninja