9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Касами: Груби се залага Груевски да го врати во Македонија!

Претседателот на Движењето БЕСА, Билал Касами од собирот со младите одржан синоќа во Гостивар, упати сериозни обвинувања до првиот вицепремиер Артан Груби, пренесува Инбокс7.

Касами рече дека Груби се залагал да го врати во Македонија поранешениот премиер, Никола Груевски, кој од 2018 престојува во Унгарија.

„Да, тој Артан Груби кој до вчера беше заедно во владата со Никола Груевски, во последните неколку дена повторно се обидува да го врати на политичката сцена. Сте слушнале дека изјавил дека Никола Груевски имал повисок рејтинг од раководството на ВМРО. Се чини дека Артан Груби сонува за успешна соработка во корупција со Никола Груевски, просрпски, проруски политичар чии последици ги гледаме 10 години по ред“, рече Касами.

Related posts

СРЕДБА ОСМАНИ – ФИДАН ВО ЊУЈОРК: Трговската размена со Турција надмина една милијарда долари

admin

ПЕНДАРОВСКИ – НАЈОСТРО ГО ОСУДУВА КАМЕНУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ ВО БУГАРИЈА

ninja

Зошто Бранко Црвенковски се јави со нова иницијатива?

admin

БОРЕЛ ПРЕДУПРЕДУВА ЗА „НАЈСЕРИОЗНАТА КРИЗА ОД 2013 ГОДИНА“ ВО ОДНОСИТЕ МЕЃУ СРБИЈА И КОСОВО

ninja

ЗЕЛЕНСКИ ВО КОНГРЕСОТ: „ЌЕ ПОБЕДИМЕ БИДЕЈЌИ СМЕ ЕДИНСТВЕНИ“

ninja

КОРОНАВИРУСОТ СЕПАК ИЗЛЕГОЛ ОД ЛАБОРАТОРИЈА?

ninja