29.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Приведен лице кое избегал од затвор во 2015 година

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги го лишиле од слобода М.П.(34) од с.Мојанци, скопско, соопшти МВР.

Тој бил осуден на казна затвор од пет години за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа Затвор Идризово заради бегство од затворот во 2015 година.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на две години и шест месеци од казната.

 

Related posts

Мицковски: Средбата заврши со неуспех, добро е што се воспостави комуникација – сме за влада без ДУИ

admin

Луѓето се откажуваат од онлајн резервациите во 2023 година и се одлучуваат за туристички агенти – еве зошто

admin

ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ ЗА ИДНИНАТА

ninja

Премиерот на Велика Британија за полот: „Мажот е маж, а жената е жена“

admin

Ќучук: Без уставни измени, Северна Македонија ризикува да биде одвоена од Албанија

admin

Пронајдени исчезнатите мотоциклисти од Штип

admin