30.8 C
Скопје
23 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Приведен малолетник, се обидел да одземе паричник од жена

Полициски службеници од ОВР Кавадарци лишиле од слобода малолетник од Кавадарци, кој се сомничи дека претходно физички нападнал жена од Кавадарци и ѝ одзел паричник, соопшти МВР.

Тој , исто така, бил пријавен дека на 30.05.2023 се оддалечил од Мал групен дом при Центарот за социјални работи Кавадарци, чиј штитеник е.

Малолетникот бил предаден на социјален работник од Центар за социјални работи Кавадарци и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

Сенатори загрижени за состојбата на Косово, бараат оваа прашање да биде приоритет

admin

Дишеме контаминиран воздух, јадеме токсична храна: Жешките еколошки точки ни ја уништуваат околината, а закана се и за здравјето

admin

Нова предизборна играчка: безбедносна и корупциска проверка

admin

РУСКА АМБАСАДА: НЕМА ОСНОВА ВО ТВРДЕЊАТА НА ОСМАНИ ДЕКА РУСИЈА Е ЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА КОНФЛИКТИ НА БАЛКАНОТ

ninja

Во само една акција Сингапур конфискува имот вреден над 2 милијарди долари

admin

Бајден ја продолжи вонредната состојба на Западен Балкан, ќе бидат санкционирани сите кои го попречуваат мирот и демократијата

admin