2.8 C
Скопје
22 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Приведен малолетник, се обидел да одземе паричник од жена

Полициски службеници од ОВР Кавадарци лишиле од слобода малолетник од Кавадарци, кој се сомничи дека претходно физички нападнал жена од Кавадарци и ѝ одзел паричник, соопшти МВР.

Тој , исто така, бил пријавен дека на 30.05.2023 се оддалечил од Мал групен дом при Центарот за социјални работи Кавадарци, чиј штитеник е.

Малолетникот бил предаден на социјален работник од Центар за социјални работи Кавадарци и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

Продолжуваат неправилностите во болниците, Обвинителството со нов предмет

admin

Милошоски: Советник на Јанева може да ја урне репутацијата на Судскиот совет

admin

Холандија, Грција, Австрија и Ирска со највисока смртност во ЕУ

admin

ГЕРМАНСКО-ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, НАВОДНО, ГАРАНТИРА ЕДНАКВИ ПРАВА НА СРБИЈА И НА КОСОВО

ninja

Протести за зголемување на платите за 78 отсто, исто како за функционерите

admin

Огромно незадоволство во образованието, учебната година може да почне со штрајк

admin