9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСПОРТ

Јокиќ се враќа во Србија, го очекува вистинско изненадување

Ѕвездата на Нагетс, Никола Јокиќ, се подготвува да се врати во својата родна Србија по една недела славење како последица на првото НБА титула на Денвер, пренесува Инбокс7.

Кога ќе пристигне, ќе го чека многу посебен подарок.

Јокиќ, кој пред прославата по титулата призна дека копнее да се врати дома, доби пријателски гест од неговиот роден град по победата на Денвер во финалето на НБА над Хит. Во неговиот роден град Сомбор беше направен мал билборд во чест на МВП на финалето на Јокиќ и првиот прстен во неговата кариера.

На билбордот се две слики на Јокиќ во неговата униформа на Нагетс со кошарка во рака. Дополнително, има и пар коњи во галоп, како и текстот „Добрдојде дома MVP“ напишан горе лево.

Related posts

Средба Вучиќ-Милатовиќ, за Косово се согласиле дека “не се согласуваат”

admin

Вештачката интелигенција станува национална опасност, може да служи како алатка за терористите

admin

МЕЃУ ХИБРИДНИТЕ ЗАКАНИ, ЗАСКИТУВА И ПО НЕКОЈ УЧЕНИК?

ninja

ВО ЖИВО Избори во Турција: Од 35% избројани гласови, води Ердоган

admin

Страв од фрагментација или од детронизација?

admin

Нагазна мина во Атина: Аман комшија, не нѐ „брани“

admin