31.8 C
Скопје
12 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСПОРТ

Јокиќ се враќа во Србија, го очекува вистинско изненадување

Ѕвездата на Нагетс, Никола Јокиќ, се подготвува да се врати во својата родна Србија по една недела славење како последица на првото НБА титула на Денвер, пренесува Инбокс7.

Кога ќе пристигне, ќе го чека многу посебен подарок.

Јокиќ, кој пред прославата по титулата призна дека копнее да се врати дома, доби пријателски гест од неговиот роден град по победата на Денвер во финалето на НБА над Хит. Во неговиот роден град Сомбор беше направен мал билборд во чест на МВП на финалето на Јокиќ и првиот прстен во неговата кариера.

На билбордот се две слики на Јокиќ во неговата униформа на Нагетс со кошарка во рака. Дополнително, има и пар коњи во галоп, како и текстот „Добрдојде дома MVP“ напишан горе лево.

Related posts

Над илјада институции не кажуваат колку возила имаат

admin

Спречена блокада на сите полетувања и слетувања на скопскиот и охридскиот аеродром

admin

Британија воведе санкции за руски олигарси и банки блиски до Кремљ

ninja

Ердоган го повика Путин да дејствува со здрав разум

admin

ВИДЕО ВО ЖИВО Мир и демократија наспроти војна и автократија

admin

ДОСТОИНСТВОТО НА СТУДЕНТИТЕ ПОМАЛКУ ВРЕДНО ВО БУЏЕТОТ ЗА 2023

ninja