9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОН

Голема афера во Косово, се објавуваат прислушувани снимки кои се споредуваат со “бомбите на Заев”

Владеачката партија Самоопределување на Албин Курти се координирала со Српската листа на Горан Ракиќ и Милан Радојчиќ, покажуваат објавените прислушувани разговори помеѓу високи фигури од двете партии, пренесува Инбокс7.

Порталот Национале го објави првиот дел од прислушувањето на разговорите на шефицата на пратеничката група на Самоопределување, Мимоза Кусари-Лила, со пратеникот на Српската листа, Славко Симиќ.

На овие прислушувања реагираше и членот на ААК, Даут Харадинај, кој објавите ги спореди со „бомбите на Заев“, кои беа објавени во вид на прислушување во Северна Македонија пред неколку години и кои таму предизвикаа политички промени.

“За сите оние кои веруваа во националните вредности на оваа власт, утре се чини дека ќе разберат како е одлучено да не се вклучи категоријата ОВК во законот. Овие што Берат (сопственикот на порталот Национале) ги објави денеска звучат како бомбите на Заев пред неколку години. Нема случајности на овој свет. Пред неколку дена кажав дека Курти е опкружен со УДБ-аши.”, напишал пратеникот на ААК, Даут Харадинај.

Опозициските партии ЛДК, ПДК и ААК побара оставка на владата на Курти додека порталот најави дека наредните денови ќе објави уште пошокантни снимки.

Related posts

САД: С.Македонија и Бугарија да продолжат со нивниот дијалог за решавање на разликите

admin

Што ја мотивира „премиерата“ на Али Ахмети?

admin

Турција гласа на клучни избори

admin

КОЈ ЌЕ СЕ СПАСИ СО АМНЕСТИЈАТА НА КОВИД-КАЗНИТЕ?

ninja

СРБИЈА РЕАГИРА НА ТЕНЗИИТЕ ВО КОСОВО

ninja

Палењето на автомобилот на Груби, реагира АзА

admin