2 март, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведени тројца крадци во Кисела Вода, се обиделе да украдат „Фиат“

На подрачјето на Кисела Вода од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција и Единицата за внатрешни работи биле лишени од слобода тројца малолетници од Скопје, соопштува МВР.

Тие биле затекнати при обид да извршат кражба од патничко моторно возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки. Притоа, кај нив бил најден мотоцикл „априлија“ со скопски регистарски ознаки на кој превезувале предмети одземени на 29/30.06.2023 од други четири патнички возила, со што биле расчистени пет кривични дела „тешка кражба“, од кои едното во обид.

„Во присуство на родители извршени се разговори со малолетниците кои го појасниле начинот на кој ги сториле кривичните дела. Одземените предмети се вратени на сопствениците. За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.“, вели МВР.

Related posts

Скопјанка ненадејно починала во возило, покрај неа бил нејзин познаник

ninja

16-годишник од Скопје украл мотор, полицијата го враќа на сопственикот

admin

Ја ограбил продавницата во Куманово, ден потоа фатен од полицијата

admin

ВИДЕО Во Скопје приведени тројца бивши борци на ИСИС

admin

Рација во Седларце и Боговиње, приведени странски државјанки од Албанија, Белорусија и Русија

admin

Полициска акција во Тетово и Гостивар – прекршоци за точење алкохол на малолетници и за гласна музика

admin