24.8 C
Скопје
26 септември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведен дилер на дрога во Велес

Полициски службеници вчета го лишиле од слобода Б.А.(22) од Велес, информира МВР.

“При претрес во домот во кој што престојувал, извршен по претходно добиена наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, грутчеста материја, дигитална вага и пари. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.”

Related posts

Приведен вдлешанец: Откако му најдоа кеш, се обидел да ги поткупи полицајците

admin

Приведено лице барано со потерница

admin

Лишена од слобода жена од Гостивар

admin

Ја ограбил продавницата во Куманово, ден потоа фатен од полицијата

admin

Приведени тројца дилери на дрога во Тетово, пронајден кокаин и хероин

admin

16-годишник од Скопје украл мотор, полицијата го враќа на сопственикот

admin