8.8 C
Скопје
4 октомври, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ и СДС дозволија Курти да прогласи “косовски пашалак”

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата дека дозволила премиерот на Косово, Албин Курти, при посетата на земјата му било дозволено да прогласи “косовски пашалак”, пренесува Инбокс7.

“Срамота е што СДС за сопствените порази вината ја бара во сите други, освен кај себе. Кој на шверцерски начин овозможи промена на имињата на улиците во 2021 година? Тоа се СДС и ДУИ.”

“Кој го одобри и пречека како супер стар Албин Курти и од Скопје направија косовски пашалак? Тоа се СДС и ДУИ.”

“Зошто го прават сето ова? За да обезбедат живот на владата, а ДУИ тера националнистичка агенда за да Албанците не зборат за криминалот и сиромаштијата кои тие им ја донесоа.”

“Денес добро ќе беше да обезбедат фабрика, а не промена на име на улица.”, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Related posts

СРЕДБА ОСМАНИ – ФИДАН ВО ЊУЈОРК: Трговската размена со Турција надмина една милијарда долари

admin

Стоилковски до Османи: Земи креда и со големи букви напиши – УСТАВНИ ИЗМЕНИ ПОД БУГАРСКИ ДИКТАТ НЕМА ДА ИМА

admin

АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ: OДЕДНАШ ПРЕДАВНИК

ninja

„ОГНЕНИТЕ“ ЈА ДОБИЈА БИТКАТА, ДАЛИ ЌЕ ЈА ДОБИЈАТ И ВОЈНАТА?

admin

Пешевски од ССМ: Нема цена што ќе натера градежен работник да работи 60 часа неделно

admin

Мирно по жестоките судири во Косово, НАТО распоредува дополнителни сили

admin