22.8 C
Скопје
23 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Временска прогноза за наредната недела

Во текот на следната работна седмица времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени и во делови од земјава ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури, највува УХМР, пренесува Инбокс7.

Во наредните три дена времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и и услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

Related posts

Ја ограбил продавницата во Куманово, ден потоа фатен од полицијата

admin

Кој стави дамка на најважниот настан во државата – еден од најголемите донатори на ДУИ кој ја доби набавката, Османи или јавноста?

admin

Руска „остра моќ“ во Македонија по инвазијата врз Украина: Од зборови на дела

admin

„Фини“ кандидати, валкани ботови

admin

ЕУ се бори за солидарност во енергетската криза

ninja

Ковачевски – Осуда за одлуката на Русија за признавање на Доњецк и Луганск како самонаречени „Народни републики“

ninja