28.8 C
Скопје
12 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТ

ВИДЕО | Две лица загинаа, четворица се повредени при уривање на авион во Унгарија

Две лица загинаа, а четворица се повредени денеска при пад на авион на аеромитинг во Секешфехервар, во централна Унгарија, јави агенцијата МТИ, а пренесе Танјуг.

Мал авион за две лица „Тројанац“ кој се урнал при падот, експлодирал и двете лица кои биле внатре загинале, додека тројцата тешко повредени се префрлени со хеликоптер во болниците во Будимпешта.

Момчето со полесни повреди со возило на брза помош било пренесено во локална болница.

Се уште не е позната причината за несреќата.
На видеото објавено од локалните медиуми се гледа како авионот – северноамерикански Т-28 од 1951 година – паѓа од небо и експлодира на земја, пренесува AFP.

 

 

 

Related posts

Има ли корупција во договорот со „Бехтел и Енка“?

admin

ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР Е НЕУМЕРЕН ГЕСТ

ninja

RSE: „Воени“ правила за работниците во кинеска компанија во Србија

admin

Ништо од декемврискиот самит на ЕУ: Пендаровски песимист

admin

Каде и дали се изгуби ЕУ перспективата? Црвенковски песимист за евроинтеграциите, за Ковачевски е реално членството до 2030

admin

Мицковски се сретна со Гир

admin