2.8 C
Скопје
1 декември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТ

Израел врши воздушни напади на Западниот Брег и Сирија, убива командант на Хамас

  • Израел влегува во третата недела од војната против Хамас откако терористичката група се инфилтрира во земјата на 7 октомври, истрелувајќи илјадници ракети врз станбени области и убивајќи цивили
  • Во војната на двете страни се убиени 7.900 луѓе, меѓу кои најмалку 1.400 израелски цивили и војници и 33 Американци. Министерството за здравство на Газа, управувано од Хамас, тврди дека најмалку 6.546 Палестинци се убиени во Газа, а повеќе од 17.439 се ранети. Најмалку 10 Американци се стравува дека се меѓу 222-те луѓе кои ги држи Хамас во заробеништво
  • Израел останува подготвен за копнена инвазија на Газа, но наредбата допрва треба да биде донесена. Иран и неговиот терористички посредник во Либан, Хезболах, се заканија дека ќе се приклучат на конфликтот

Related posts

НА СЕКОЈ СААТ ИМА НОВИ ВОЗДУШНИ НАПАДИ ВРЗ ХЕРСОН, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

ninja

Внимавајте со лажните наградни игри на социјалните мрежи: Со еден клик станувате мета на фишинг напади

admin

НА БАЛКАНОТ, ЗАГАДУВАЊЕТО ГИ ЗАТНУВА РЕКИТЕ КОИ НЕКОГАШ БИЛЕ НЕДОПРЕНИ

ninja

Почина Субрата Рој, бизнисменот кој беше најавен како спасител на македонската економија

admin

СТАПУВА НА СИЛА ЕВРОПСКАТА ЗАБРАНА ЗА РУСКОТО ДИЗЕЛ ГОРИВО

ninja

И Џафери ќе си замине ако опозицијата гласа за уставните измени

admin