21.8 C
Скопје
15 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Раскол во АзА, Рашиди контра Села: Неодговорно е од сега да се каже како партијата ќе оди на избори

“Парламентарни избори се уште не се на повидок. Шансите се тие да бидат редовни и тоа некаде од почетокот на мај 2024 година. Давањето мислења како АХ отсега ќе се натпреварува на избори не само што е прерано туку и неодговорно.”

Вака бившиот пратеник Сурја Рашиди ја коментираше изјавата на Зијадин Села, кој најави дека АзА ќе оди сама на парламентарните избори.

“АзА е автономна партија и сама ќе оди на избори, и точка“, рече Села.

Партијата има свои органи на управување, возврати Рашиди. “Тие тела ќе донесат вистинска одлука во вистинско време и момент. И ова ќе биде „ТОЧКАТА“.”

“Партијата е најголемиот поим. Многу поголем од кој било поединец, без разлика колку е „голем“ и колку и да мисли дека е голем. Поединецот има право да дава мислења, но не и да носи одлуки”, напиша Рашиди на неговиот фејсбук профил.

Related posts

Проширена “црната листа” на САД – Самсоненко ќе му прави друштво на Камчев

admin

Каде е Скопје меѓу „победниците на денот“ во Тирана?

admin

Станува ли меѓуградскиот превоз луксуз за младите?

admin

Комисија на ЈО испитува 30 предмети на Мерко, обвинители се прашуваат дали имале притисок

admin

ТАРАВАРИ: СЕ ФИНАЛИЗИРА ДОГОВОРОТ ЗА ВЛЕЗ НА АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ВО ВЛАДАТА

ninja

Дишеме контаминиран воздух, јадеме токсична храна: Жешките еколошки точки ни ја уништуваат околината, а закана се и за здравјето

admin