2.8 C
Скопје
30 ноември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

ПОДКАСТ: Што мисли младината за своите партиски сениори? (ВИДЕО)

Во првите две епизоди на серијалот „Кој е на потег?“ се отворија темите за тоа како да се подигне свеста за жените со попреченост кои се жртви на насилство, за решението предложено од младите за проблемот со паркингот во Аеродром , за потребата од кино во Радовиш и отвореноста на локалната заедница кон оваа иницијатива и како за проблемот со кучињата скитници во Струга. 
Слушнете ги нивните проблеми и вклучете се со ваши идеи и можни решенија!  Кој е на потег? Младите или…?

Младите политичари беа искрени да споделат што мислат за нивните партии, колку се подготвени да соработуваат меѓусебно и каде може тие да ја подобрат нивната заедница.
Разговорите ги водат Гордан Георгиев и Астрит Реџепи со двајца млади политичари од различни партии.

Слушнете ги нивните проблеми и вклучете се со ваши идеи и можни решенија!  Кој е на потег?

Младите или…?

Во поткастот учествуват учесниците од трите генерации на „Академијата за јавни политики“ во рамките на проектот „Поддршка на изборни реформи” финансиран од Владата на Швајцарија и спроведуван од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС), со поддршка од Форумот за разумни политики.

Related posts

Не симнувај апликација за Вештачка Интелигенција без да го прочиташ ова

admin

СДСМ за пречекот на Курти во Тетово и Чаир: Касами и Гаши се партнери на Мицкоски

admin

Власта со Буџетот ветува повисоки плати, синдикатите гледаат кратење

admin

Османи се стретна со Кралот Чарлс Трети

admin

ЌЕ ИМА ЛИ ПРЕМИЕР АЛБАНЕЦ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ДЕНА? КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДОГОВОРОТ СО ДУИ Е ТРАНСПАРЕНТЕН

admin

Трнлив пат на Скопје да стане европска престолнина на културата

admin