6.8 C
Скопје
4 март, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Постапката за Беса Адеми – порака со далекусежни последици!

Пораката е дека интегритетот и отпорот се непожелни, дури и кога се јасно насочени кон заштита на авторитет и независноста на судството.

Извор: ДВ

Related posts

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ во јавноста шири хистерија, а во амбасадата на САД “преди како маче”

admin

Хил: Србија се врти кон Западот, прашањето е дали да му се верува на Курти

admin

ЕУ ќе купува оружје за Украина и ќе забрани руски медиуми

ninja

Зголемени активности на македонските безбедносни служби по судирот меѓу Израел и Хамас

admin

Тестовите ПИСА се аларм за итни реформи во образованието

admin

Бугарија се однесува со С.Македонија исто како и Русија со Украина

admin