22.8 C
Скопје
16 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Мафијашка престрелка во Батинци, еден загинат

Едно лице загина од истрели од огнено оружје во скопското село Батинца. На местото на настанот починало лицето со иницијали А.Б.И, 34 години од Скопје, соопшти  МВР.

„На 01.07.2024 година во 09:25 часот во СПБ-Скопје било пријавено дека во скопското село Батинца две лица со патничко возило „мерцедес“ пукале во патничко возило „Форд“ во кое биле А.Б.И. 34 ) и З.И. (31), двајцата од село Црниврв. На местото на настанот починал А.Б.И, додека З.И. се здобил со телесни повреди и е испратен на лекарска помош во Ургентниот центар Скопје“, се вели во соопштението на МВР.

Според ТВ21, автомобилот „форд“ од типот теренско возило, во кој веќе бил починатиот, е со италијански регистерски таблички, додека автомобилот „мерцедес“ од кој две маскирани лица пукале со пиштол има таблички на Германија.

 

Related posts

СО ПОВИСОКИ КАМАТИ СЕ ВРАЌААТ СТАРИТЕ ДОЛГОВИ

ninja

Русија продолжи со нападите врз главниот град Киев

ninja

„Нема место за тебе во станот“ – Како да ги направиме девојките и жените посвесни за насилството

admin

Мицкоски: Ваквите уставни измени се неприфатливи

admin

Пратениците од треттата изборна единица пријавиле имот од скоро 2.5 милиони евра

admin

Случајот со убиството на Вања: Осомничените ја зборуваат вистината

admin