9.8 C
Скопје
18 април, 2024
Inbox7.mk
НАСЛОВНА

Инфографика/ Колку порасте цената на електричната енергија во првите 6 месеци на 2022, во споредба со вторите 6 месециа на 2021?

Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото полугодие од 2022 година, просечната цена на

електричната енергија за домаќинствата во Република Северна Македонија изнесува 5.761 денар по KWh, што
претставува пораст од 11.2 % во споредба со второто полугодие од 2021 година.

Related posts

ЌЕ ИМА ЛИ ПРЕМИЕР АЛБАНЕЦ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ДЕНА? КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДОГОВОРОТ СО ДУИ Е ТРАНСПАРЕНТЕН

admin

АНГЕЛА АГЕЛЕР ЗА „ЦРНИТЕ ЛИСТИ“: САД знаат дека тие лица биле вмешани во коруптивни активности

admin

Повлекувањето на Рама од Отворен Балкан е добра вест за ЕУ

admin

И по истражувањето на ИРЛ, Владата се мисли дали ќе им плати на „Брако“

admin

Турција гласа на клучни избори

admin

Груевски: И Заев и Мицкоски се плашат од моето враќање

admin