18.8 C
Скопје
24 септември, 2023
Inbox7.mk
НАСЛОВНА

ИНФОГРАФИКА/ КОЈА ОД ЗЕМЈИТЕ НА РЕГИОНОТ ИМА ПОГОЛЕМ ЈАВЕН ДОЛГ?

Во инфографикот подолу го гледаме нивото на јавниот долг во земјите од Западен Балкан, како процент од Бруто домашниот производ (БДП). Црна Гора има највисоко ниво на јавен долг во регионот, додека Косово има најнизок од само 23,24 отсто како процент од БДП

Related posts

И со гаранции, 60% од Македонците се против уставни измени, мнозинството Албанци се за

admin

Ескобар: Сакаме да бидете дел од ЕУ, не сум тука да вршам тортура врз некого

admin

Зеленски појасни дека Бакхмут не е под руска контрола:„Русија ќе ја почувствува нашата контраофанзива“

admin

Кој е Тешеира – човекот кој изнесе тајни документи на Пентагон?

admin

Маричиќ: Охридскиот рамковен договор го издржа тестот на времето и покажа дека е успешен концепт

admin

Губи ли ДУИ од „Огнените“ и од обвинувањата за корупција?

admin