2.8 C
Скопје
30 ноември, 2023
Inbox7.mk
СПОРТ

Левандовски: Местото на Меси му е во Барса, се надевам ќе играме заедно

Роберт Левандовски ги подгреа шпекулациите за евентуалниот кам-бек на Лионел Меси во Барселона. Полскиот напаѓач нагласи дека местото на аргентинскиот виртуоз му е во Каталонија, а најави дека се надева следната сезона да заиграат заедно во нападот на овој клуб.

„Местото на Меси му е во Барселона и доколку се врати би било неверојатно. Сите знаеме дека тој припаѓа тука, во Барселона, но не знам што ќе се случи.

Се надевам следната сезона ќе играме заедно“, рече Левандовски.

Меси во 2021 година поради финансиските проблеми на Барселона замина во ПСЖ. Сепак, веројатно клубот работи на ослободување на буџетот за плати, со цел летово да го врати Аргентинецот како слободен агент.

Related posts

Се враќаат со медал од олимпијади, но дома не им се вреднува талентот

admin

ВИДЕО Повредениот бугарски државјанин е во стабилна состојба, приведени 21 лица

admin

Мурињо доби понуда од 100 милиони евра

ninja

Капитенот на Барселона ќе игра за третина плата само за да остане на „Камп Ноу“!

ninja

ВИДЕО | Спектакуларен гол на Барди донесе реми на Северна Македонија 1-1 со Италија

admin

Италијанските медиуми натрупуваат пофалби за Киеза по натпреварот против Северна Македонија

admin

Leave a Comment