5.8 C
Скопје
27 февруари, 2024
Inbox7.mk
СПОРТ

Мурињо доби понуда од 100 милиони евра

Португалскиот фудбалски стручњак и тренер на Рома, Жозе Мурињо е побаран да го води Ал-Наср. Според „Ас“, на Мурињо му бил понуден договор од 100 милиони евра за две сезони. Ова би му овозможило на Португалецот да стане најплатениот тренер во светот.

Сепак, според шпанскиот весник, Мурињо јасно ставил до знаење дека е фокусиран на работата во Рома и има намера да продолжи да работи во римскиот клуб.

Претходно беше објавено дека Ал-Наср сака да го отпушти Руди Гарсија, бидејќи ѕвездата во тимот Кристијано Роналдо е незадоволен од работата на Шпанецот. Роналдо е убеден дека Ал-Наср е способен да игра на повисоко ниво и да се бори за трофеи. (МИА)

Related posts

Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на ЕП 2032

ninja

ВИДЕО: Бензема стана кошмар за Англичаните, Реал со солидна залиха оди за Лондон

ninja

ВИДЕО | Спектакуларен гол на Барди донесе реми на Северна Македонија 1-1 со Италија

admin

Кансело може да биде освојувач на ЛШ и со елиминација на Баерн

ninja

Капитенот на Барселона ќе игра за третина плата само за да остане на „Камп Ноу“!

ninja

Се враќаат со медал од олимпијади, но дома не им се вреднува талентот

admin

Leave a Comment