20.8 C
Скопје
27 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНА

ВО ЖИВО Избори во Турција: Од 35% избројани гласови, води Ердоган

Во 17.00 часот беа затворени гласачките кутии за претседателските и парламентарните избори во Турција.  Од околу 40% од преброените гласови, во водство се актуелниот претседател Реџеп Таип Ердоган и Народната алијанса.

Линк од резултатите во ЖИВО: https://secim2023.hurriyet.com.tr/14-mayis-2023-secimleri/secim-sonuclari/

Related posts

ДАУТИ УВЕРУВА: НЕМА ДА ИМА НЕДОСТИГ НА ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ

ninja

ЧАДИКОВСКИ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЗНМ

ninja

Касами ја честита победата на Албанија против Молдавија

admin

Градоначалниците забораваат на ветените „брда и долини“ за заштита на Охридскиот регион

admin

Мицковски: Ќе направам се ДУИ да оди во опозиција

admin

Русија поседува дел од бугарскиот брег на Црното Море, а се чини дека на Софија не и пречи

admin