21.8 C
Скопје
23 мај, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНА

ВО ЖИВО Избори во Турција: Од 35% избројани гласови, води Ердоган

Во 17.00 часот беа затворени гласачките кутии за претседателските и парламентарните избори во Турција.  Од околу 40% од преброените гласови, во водство се актуелниот претседател Реџеп Таип Ердоган и Народната алијанса.

Линк од резултатите во ЖИВО: https://secim2023.hurriyet.com.tr/14-mayis-2023-secimleri/secim-sonuclari/

Related posts

МЕЃУ ХИБРИДНИТЕ ЗАКАНИ, ЗАСКИТУВА И ПО НЕКОЈ УЧЕНИК?

ninja

Трошоците за живот се зголемуваат секој месец, а платите еднаш годишно

admin

Што значи за РСМ стратешкиот договор со САД?

admin

ММФ: Над 70 проценти од оние кои ја напуштиле С.Македонија се образовани

admin

ПОЛИТИКО: Се празни касата на ЕУ, членките не даваат дополнителни средства

admin

Алијанса за Албанците – колку е клучна за влада по изборите?

admin