15.8 C
Скопје
26 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Ја ограбил продавницата во Куманово, ден потоа фатен од полицијата

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.С.(42) од Куманово, соопштија од МВР.

Тој се сомничи дека на 15.05.2023 во финансиско друштво на бул.„Трета македонска ударна бригада“ со закана одзело пари од вработената.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

Ескобар со ултиматум до Курти и Вучиќ: Имате уште два дена

admin

БЛИНКЕН РАЗГОВАРАЛ СО БОСАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ КОЛКУ ВЛЕЗОТ ВО ЕУ Е ВАЖЕН ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ЗАПАДЕН БАЛКАН

ninja

НОВИОТ ИНЦИДЕНТ ВО ОХРИД ЈА РАЗЛУТИ БУГАРИЈА

ninja

Ќе паѓаат цените на основните производи

ninja

ГЕРМАНИЈА ПОВЕЌЕ НЕ Е ЗАВИСНА ОД РУСКИОТ ГАС

ninja

Украина се согласи да разговара со Русија на белоруската граница, соопшти кабинетот на Зеленски

ninja