9.8 C
Скопје
18 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Мицкоски: Мојата стратегија успешно се реализира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека неговата стратегија за детроризирање на СДСМ и ДУИ во опозиција стана реалност, пренесува Инбокс7.

“Навистина ми е драго што со еден чекор, со само една средба се видоа вистинските лица на многумина. И можам да кажам дека долго, навистина макотрпно работев јас и моите луѓе да ги извадиме на чистина. И сите еден по еден, едно цело купче се собраа во клопчето од стратегијата која ја имав и каде успешно загризаа на темите, и еве денес сите збориме за тоа кога ДУИ ќе биде опозиција, а власта на СДС да биде детронизирана”, рече Мицкоски.

https://fb.watch/l3-MJfHcos/?mibextid=Nif5oz

Related posts

Проширена “црната листа” на САД – Самсоненко ќе му прави друштво на Камчев

admin

Вашингтон најави санкции откако Путин ги призна отцепените региони на Украина

ninja

ЕУ ќе и додели на Турција 400 милиони евра за санација на последиците од земјотресите

admin

Димитриевски против протоколот на Курти: За каков соживот се боревме?

admin

Им се нуди накит од 130 денари за потоа да им се испразнат сметките: Многу граѓани се жалат на Интернет измами

admin

Пендаровски ја советува Владата да не брза со уставните измени

ninja