20.8 C
Скопје
26 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Мицкоски: Мојата стратегија успешно се реализира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека неговата стратегија за детроризирање на СДСМ и ДУИ во опозиција стана реалност, пренесува Инбокс7.

“Навистина ми е драго што со еден чекор, со само една средба се видоа вистинските лица на многумина. И можам да кажам дека долго, навистина макотрпно работев јас и моите луѓе да ги извадиме на чистина. И сите еден по еден, едно цело купче се собраа во клопчето од стратегијата која ја имав и каде успешно загризаа на темите, и еве денес сите збориме за тоа кога ДУИ ќе биде опозиција, а власта на СДС да биде детронизирана”, рече Мицкоски.

https://fb.watch/l3-MJfHcos/?mibextid=Nif5oz

Related posts

Реагира Алтернатива на Гаши: Оставките на ДУИ се ПР-сценарио, тонете во вашата кал

admin

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ НАЈАВУВА УВОЗ НА ЕВТИНА РАБОТНА СИЛА

ninja

Зошто молитвата на планината Арафат е духовен врв на муслиманските аџии

admin

УЧЕСТВОТО НА ЖЕНИТЕ ВО ПОЛИТИЧКИОТ ЖИВОТ

admin

Западот ги осуди постапките на Путин, подготвува нов пакет санкции

ninja

Ќучук: Без уставни измени, Северна Македонија ризикува да биде одвоена од Албанија

admin