25.8 C
Скопје
25 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТСЦЕНА

Неверојатно: Авион на Wizz Air полн со патници слета на непозната локација

На 30 мај, Wizz Air ги изненади патниците на еден од своите летови од Венеција, Италија. Тие неочекувано го покажаа зборот „непознат“ на дисплеите на аеродромот каде требало да биде дестинацијата и одбија да дадат какви било информации за должината или насоката на летот, јавуваат унгарски медиуми,  пренесува Инбокс7.

Се разбира, на патниците не им пречеше тоа, бидејќи Wizz Air, најбрзо растечката авиокомпанија во Европа, ги изненади победниците на #GetLostWithWIZZ со овој специјален лет. На среќните добитници на натпреварот, како и на инфлуенсерите и на блогерите за патувања им беа поделени билети за специјалниот лет, но дестинацијата беше непозната за сите.

„Дури и ние не знаевме каде одиме до моментот на поаѓање“, рече пилотот на Wizz Air кој летал на 30 мај од Венеција до една од највозбудливите и најпопуларните дестинации во текот на целата година на нашето време, Саудиска Арабија, на големо задоволство на патниците.

Од аеродромот „Марко Поло“ во Венеција до Ријад, Ал Ахса и Дамам, учесниците беа почестени со уникатна и чудесна авантура, откривајќи вековна фасцинантна историја, богатство од непропустливи глетки и задоволства на локалната гастрономија.

 

Related posts

ЧЕШКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ВИЗНА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА ЗА КОСОВО НЕ Е УСВОЕН

ninja

Харадинај: Курти уште денеска да поднесе оставка, премал е да ја смени ориентацијата на Косово

admin

По бунтот на Вагнер, Кремљ во офанзива за одбрана на имиџот на Путин

admin

САД ја обвинија Русија дека користи „брутални методи“ во Украина

ninja

БОРЕЛ ЌЕ ГИ ПОСЕТИ АЛБАНИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ninja

Советникот на Курти во С.Македонија: Ве плаши политичкиот потенцијал на Курти

admin