13.8 C
Скопје
21 февруари, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Фатен криумчар од Виница како превезува мигранти

Полициски службеници од Полициска станица Радовиш во близина на с.Дукатино, струмичко, го лишиле од слобода Е.М.(24) од Виница, соопшти МВР.

Тој бил затекнат како управува патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, кое било запрено од страна на полициски службеници, а во него се превезувале седум илегални мигранти.

„Е.М. бил приведен, со него бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.“, извести МВР.

Related posts

Голема полициска акција, пронајдени хероин, кокаин, украдени ексклузивни часовници и златен накит

admin

Приведени три крадци од Куманово

admin

ВИДЕО Во Скопје приведени тројца бивши борци на ИСИС

admin

ЕВРОПОЛ удри по Балканската мафија, претходно ја преби нивната платформа за комуникација Sky-ECC

admin

Полициска акција во Тетово и Гостивар – прекршоци за точење алкохол на малолетници и за гласна музика

admin

Приведен вдлешанец: Откако му најдоа кеш, се обидел да ги поткупи полицајците

admin