30.8 C
Скопје
23 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

ВМРО-ДПМНЕ: Ставот останува непроменет – нема уставни измени под бугарски диктат

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека нема да гласа за уставни измени под “овие услови и бугарски диктат”.

“Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата тоа го кажа и на Комисијата за уставни измени, ќе го повтори и на пленарната седница.

СДС и ДУИ не можат уште долго да манипулираат со јавноста, нивните лаги ќе се распрснат како меур од сапуница уште оваа недела, кога народот ќе може да види дека власта нема пратеници за уставни измени.

СДС и ДУИ се свесни дека тонат, и дека нема излез за нив, но за ден повеќе власт продолжуваат да лажат и манипулираат со јавноста, и додека тие тоа го прават фирми блиски до нив книжат милиони.”, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Related posts

Дали забраната за руски дијаманти ќе биде ефективна?

admin

Пендаровски стави параф на законите за коридорите, Груби ја поздрави одлуката

admin

(Не)испорачана правда: Кој е виновен за пожарот во Тетово?

admin

Екстрадицијата заврши, почнува истрагата за Палевски

admin

Мицкоски подготвува стратегија и следни чекори

admin

Средба Столтенберг-Османи: НАТО е клучен фактор за безбедноста на Западен Балкан

admin