8.8 C
Скопје
4 октомври, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје, вчера извршија претрес во дом на Д.Д. (32) од Скопје, јави МВР.

“При претресот се пронајдени 30 кесички со марихуана и 6 кесички со бела прашкаста материја, како и поголема количина на пари.
Лицето е лишено од слобода и задржано во полициска станица и против него, по документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка до надлежното обвинителство.”, соопшти МВР.

Related posts

Домашно куче „бул мастиф“ усмрти дете, во Градска болница донесено без знаци на живот

ninja

ЕВРОПОЛ удри по Балканската мафија, претходно ја преби нивната платформа за комуникација Sky-ECC

admin

Ужасен случај: 14-годишна натерана на секс со возрасни, се согласила да ги спаси помалата сестра и брат

admin

Фатен криумчар од Виница како превезува мигранти

admin

Приведен лице кое избегал од затвор во 2015 година

admin

Полициска акција во Тетово и Гостивар – прекршоци за точење алкохол на малолетници и за гласна музика

admin