28.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Николовски: Власта на СДС И ДУИ на заминување прави масовна пљачка на ЕЛЕМ И РЕК Битола!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, алармираше дека “Власта на СДС И ДУИ на заминување прави масовна пљачка на ЕЛЕМ И РЕК Битола!”

“Целта е да се искраде што сѐ може на заминување! Тендери се штанцаат на дневна основа, нормално за омилената фирма на Белорускиот конзул!”, напиша тој на социјалните мрежи.

Исто така, според него, дневно десетици камиони носат увозен јаглен! Тие камиони транзитираат низ Новаци кон РЕК Битола.

“Во сообраќајна несреќа при судир на еден од тие камиони со трактор, еден човек го загуби животот. Затоа жителите на Новаци организираат протести за крај на криминалот во ЕЛЕМ и РЕК Битола!

Утре – Понеделник 27ми Мај од 10 часот се случува уште еден таков протест! Жителите на Новаци ја имаат мојата поддршка!

А, за криминалот во ЕЛЕМ и РЕК Битола веднаш по формирањето на Владата предводена од ВМРО ДПМНЕ ќе започнат соодветни постапки за расчистување!

Криминалците ќе одговараат!”, напиша Николовски.

Related posts

Нагазна мина во Атина: Аман комшија, не нѐ „брани“

admin

Амнестија и амнезија: Зошто нема нов објект во Идризово?

admin

Дел од парите од кладилниците да завршат за заштита на македонското културно наследство

admin

Тестовите ПИСА се аларм за итни реформи во образованието

admin

НЕПРИФАТЛИВО ИНСТАЛИРАЊЕ НА ТУЃ ПРОБЛЕМ НА МАКЕДОНСКО ТЛО

ninja

Османи-Ескобар: Блокадата на уставните измени има голема цена

admin